درباره ما

پایگاه ایبوک باز توسط جمعی از دانشجویان علاقه مند به تحقیق در دانشگاه فردوسی مشهد ایجاد شده است و توسط گروه برنامه نویسی نت پایا به دقت پشتیبانی و توسعه می یابد.

حتما شما هم مثل ما در زمینه های مختلف علمی به دنبال کتاب های تخصصی بوده اید. هزاران هزار کتاب در رشته های فنی، علمی، هنری و ... وجود دارند که نه در بازار کتاب ما منتشر می شوند و نه امکان انتشار آن ها با توجه به تعداد کم مخاطبان آن ها ممکن است. متاسفانه به علت محدودیت های ایجاد شده ی علمی برای ایرانیان از سوی سایر کشورها تهیه ی این کتاب ها برای ما مقدور نیست و یا بسیار مشکل است. به همین علت ما به عنوان نماینده ای از دانشجویان کشور عزیزمان تلاش کردیم تا با صرف مقدار زیادی انرژی به جمع آوری، اسکن و آرشیو کتاب های تخصصی دانشگاهی بپردازیم.

ما تمام تلاش خود را برای حداقل نمودن هزینه ها جهت راه اندازی پایگاه انجام دادیم و سعی کردیم کتاب با حداقل هزینه و حتی المقدور رایگان به دست شما برسد. اما هزینه ی جمع آوری و نگهداری این حجم وسیع کتاب که منجر به استفاده از چندین سِرور و صرف چندین هزار نفرساعت تا کنون شده است از عهده ی ما خارج بود.

به امید خدا تلاش ما برای بروزرسانی این پایگاه و افزودن کتاب های جدید و اسکن کردن کتاب های انگلیسی موجود در کتابخانه های دانشگاه های کشور متوقف نخواهد شد. این نکته لازم به ذکر است که ایبوک باز تنها شامل کتاب های انگلیسی است و حتی یک کتاب فارسی در پایگاه ایبوک باز یافت نمی شود. ما شدیدا به حق چاپ و نشر در کشور عزیزمان ایران پایبندیم و از حقوق ناشران و نویسندگان ایرانی حمایت می کنیم.

حالا ایبوک باز با بیش از ششصدهزار کتاب در اختیار شما هم کلاسی ها و هم وطنان قرار می گیرد تا به امید خداوند هیچ مانعی نتواند از رشد و پیشرفت ایرانیان جلوگیری کند. همانطور که پیامبر عزیزمان (ص) فرموده اند: "اگر علم در ثریا باشد مردانی از سرزمین پارس به آن دست پیدا خواهند کرد".